Facebag

"FACEBAG" prekinis ženklas atstovauja Čekijoje gaminamoms prabangioms aukščiausios kokybėrs natūralios odos rankinėms. Visa tai lydi šeimyninė darna ir meilė amatui, kurią prekės ženklo savininkai ir įkūrėjai perdavė savo vaikams, kaip šeimos palikimą. Nuolatos dirbdami kartu, jie rado savo gyvenimo misiją. Šiuolaikinių FACEBAG rankinių kūrimo ištakos siekia 1960 m., kai buvo pradėta kurti unikali rankų darbo tradicija.

Moteriškos ir vyriškos odinės rankinės, dėklai, piniginės ir smulkūs aksesuarai nuolat apdovanojami prestižinėse mugėse visame pasaulyje. Čekijoje, pavyzdžiui, Brno mieste reguliariai vykstančiame garsiame STYL KABO renginyje.

Kiekviena detalė pagaminama itin preciziškai, o gautus rankinių modelius griežtai tikrina prekės ženklo savininkas, dizaineris Martinas Závorka. Kūrybinį darbą atlieka ir pasaulines tendencijas prižiūri jo sūnus Matejus Závorka, kuris taip pat yra šio prekės ženklo veidas.

Štai ką sako pati Facebag šeima:

„Mūsų tikslas - skleisti prekės ženklo žinomumą ir įrodyti, kad kokybiškos rankų darbo rankinės gali konkuruoti su visame pasaulyje garsių mados prekių ženklų gaminiais. Mus motyvuoja kiekvienas patenkintas klientas, vertinantis meistriškumo ir dizaino kokybę, kurioje stengiamės suderinti ilgaamžiškumą, formos lengvumą ir, ne mažiau svarbu, elegantišką išvaizdą. Prižiūrime ne tik rezultatą, bet ir procesą. 

Pradedame nuo modelio idėjos ir eskizų. Po to pasirenkame medžiagas ir spalvas. Be abejo, nuolat tikriname visus pasiruošimo faktiniam gaminio konstravimui etapus, pavyzdžiui, modeliuojant, gaminant raštus, antspaudus, pjaustant ir klijuojant odines dalis, siuvant, montuojant detales ir siuvant pamušalą. Visa karuselė baigiama kruopščiai surinkus modelį, galutinai išvalius ir patikrinus gaminį. Kai jis pagaliau "gimsta", mes pritvirtiname etiketę ir su meile jį suvyniojame…"

Martin Závorka 

Mūsų rankinių tradicijos siekia 1960-uosius metus, kai Prahos įmonė "Prodex" pradėjo gaminti odines rankines. 1989 m. dalį įmonės perėmė VELMA, kurioje pradėjau dirbti gamybos ir pardavimų vadovu. Mano senelis išmokė mane meistriškai dirbti su oda ir aš pamėgau tai daryti, ir man tai niekada nenustojo patikti.

2006 m. pradėjau dirbti savarankiškai, norėdamas išsaugoti amato, kuriuo užsiimu visą gyvenimą, tradicijas.

Mano svajonė, kurią įgyvendinu visą gyvenimą, - nuolat tobulinti gaminių dizainą ir kokybę, kad galėtume didžiuotis tuo, ką sukūrėme.

Matěj Závorka

Manau, tai vaikystė, praleista tarp rankinių.

Kai po studijų, taip sakant, išėjau į pasaulį "pasisemti patirties", mane kažkodėl visada traukė oda, jos apdirbimas ir odos gaminių dizaino tendencijos. 22 metų pradėjau dirbti kartu su tėčiu, stengdamasis mūsų šeimos versle atsiduoti daugiausia pačiai gamybai. Prireikė šiek tiek laiko, bet šiandien žinau, kad moterims rankinė nėra tik paprastas aksesuaras su blizgančiais akmenukais.  Tėvo dėka supratau, kad rankinė pirmiausia turi būti patikimas ir skoningas papuošalas, kuriam keliami įvairūs, bet visada griežti praktiškumo ir patvarumo, taip pat elegancijos ir dizaino reikalavimai.

Dara bags

Prekės ženklą „Dara bags“ 2008 metais įkūrė Darina Ermisová. Tai, kas iš pradžių prasidėjo nuo vienos odinės rankinės, dabar yra kupina spalvų rankinių pasaulis Ostravos mieste, Čekijos Respublikos šiaurės Moravijos pakraštyje. 

Dara bags rankinės visada yra įmantrios, funkcionalios ir pažadina vaizduotę! Įkvėpimą rankinių kūrimui Darina Ermisová semiasi iš kasdienių poreikių. Ji sako, kad niekada nekurtų rankinės, kurios pati nenešiotų. Visi Dara bags gaminiai yra siuvami etiškai iš aukščiausios kokybės medžiagų, kad jie jus džiugintų ilgą laiką.

Įdomu tai, kad vieną rankinę nuo pradžios iki pabaigos su visomis detalėmis ir maloniomis smulkmenomis siuva viena siuvėja, todėl esame tikri dėl aukštos visų Dara bags rankinių kokybės.

Dara bags labai rūpi gaminių dizainas - siuvame krepšius, kuriuos pačios nori nešioti. Pirmenybė teikiama kokybei, o ne kiekybei. Mėgavimasis darbu, leidžia siūti išskirtinės kokybės gaminius. Už kiekvienos rankinės slypi tik vienos siuvėjos darbas. Dėl amatininkų gamybos būdo galime labai atidžiai stebėti medžiagos ir dizaino kokybę.

Eggo

Ar jums įdomu, kaip nuo antropologijos studijų pereiti prie gražaus ir tikslaus amato? Viskas prasidėjo nuo nerūpestingo pažado ir brangios odinės rankinės, eksponuotos dizaino mugėje Berlyne. Neturėdamas tiek daug pinigų, pažadėjau pagaminti panašų odinį krepšį kaip dovaną, užuot jį pirkęs. Pažadus reikia tesėti, todėl 2011 m. mano svetainėje vykusiose improvizuotose dirbtuvėse buvo pradėta kurti pirmoji odinė rankinė, nuo kurios prasidėjo šiandieninė EGGO veikla. Netrukus tapo aišku, kad jis neliks su viena rankine. Pradinis pomėgis tapo aistra. Po kurio laiko išsinuomojau kuklias dirbtuves rūsyje, įsigijau tikrai gerų įrankių ir pradėjau rimtai galvoti apie dizainą ir praktiškumą tuo pačiu metu. Kadangi užsakymų daugėjo, gamyba ilgainiui peraugo net šias kuklias dirbtuves. Taip pat supratau, kad negaliu atlikti viso darbo pats, ir ėmiausi ieškoti žmonių būsimai EGGO komandai. Geriausia tai, kad pradėjau dirbti su savo draugais ir radau naujų draugų tarp kitų bendradarbių. Ilgainiui dirbtuvės persikėlė į kitą vietą, kur EGGO gavo daugiau vietos ir gražų saloną produkcijos demonstravimui. Tačiau svarbiausi dalykai išliko tie patys - darbas tik su geriausios kokybės medžiagomis ir idėja, kad mūsų gaminiai turėtų lydėti savininkus daugelį metų.

Jakub Jarolím

Visi EGGO gaminiai gaminami rankomis iš aukščiausios kokybės medžiagų ir komponentų, kuriuos tiekia vietos tiekėjai. Atskiros jų dalys pirmiausia išpjaunamos iš aukštos kokybės natūralios odos pagal dizainą, o tada keliauja į dažyklą, kur kiekviena atskirai dažoma rankomis. Kitame etape detalės su sagtimis ir kitais reikalingais komponentais pritvirtinamos. Galiausiai, atskiros dalys susiuvamos balniškomis siuvimo mašinomis naudojant aukštos kokybės siūlus. Po susiuvimo atliekame galutinę gaminio apdailą, odos konservavimą ir kokybės kontrolę.

Gaminant visus mūsų gaminius, mums svarbiausia yra darbo kokybė. Pagrindinė mūsų prekės ženklo idėja - sukurti gaminį, kuris lydės savo savininką daugelį metų ir taps jo gyvenimo istorijos dalimi. Kiekvienas iš mūsų dirbtuvių išvežamas dirbinys yra unikalus originalas, prie kurio dirbta daug valandų kruopštaus darbo. Mūsų tikslas - užkariauti jus savo išvaizda ir ilgai ištikimai tarnauti. Todėl labai džiaugiamės matydami rezultatus, kuriuos vertina mūsų klientai.

Xiss

Vieną kartą...

Pažvelkime į savo pradžią, kaip, kur ir kodėl prasidėjo šis „Xiss“ vakarėlis.

Xiss - tai dvi draugės, kurios nuo pat darželio pradžios kartu planuoja ir sugalvoja visokių beprotybių. Draugių kelias į Xiss prasidėjo tėvų dirbtuvėse siuvant sau įvairius mados kūrinius. Žingsnis po žingsnio jos išgrynino, tai kas joms patinka labiausiai ir dabar jos visą savo dėmesį skiria dirbtinės odos rankinėms, rankinukams, kuprinėms ir krepšiams.

Xiss merginos yra iš Čekijos rytų Bohemijos regiono. Joms patinka originalūs, bet kartu minimalistiniai dalykai. Xiss nuolatos ieško naujų ir savitų kuprinių ar rankinių siuvimo bei dėvėjimo būdų. Iš pradžių merginos siuvo pačios, tačiau išaugus paklausai, turėjo susirasti pagalbininkų. Po ilgo ir skausmingo Čekijos siuvimo cechų atrankos proceso, pagaliau rado tinkamą ir šis bendradarbiavimas tęsiasi iki šiol. Visi Xiss gaminiai yra siuvami vienose siuvimo dirbtuvės Vysočinos regione. Dėl ilgo ir nuolatinio bendradarbiavimo, Xiss yra ramios dėl visų gaminių kokybės, todėl visą savo energiją jos skiria kūrybai ir naujovių paieškai.

 Įdomu, kodėl vardas Xiss? Mes norėtume jums tai paaiškinti, deja, tai atsirado maždaug prieš 15 metų mūsų vaikiškose galvose ir jo atsiradimo aplinkybės jau seniai pamirštos.

Vakarėlis tęsiasi!

ZasPas

Šio unikalaus projekto autorė - jauna architektė Tereza Lstibůrková.

2012 m. vasarą draugo, metalo laužo supirktuvės savininko ir operatoriaus, dėka ji susipažino su liūdnu išmestų saugos diržų likimu. Nors daugumą medžiagų iš automobilių avarijų galima toliau utilizuoti, saugos diržai neišvengiamai patenka tiesiai į deginimo įrenginius.

Teresei kilo mintis perdirbti šią, atrodytų, nenaudingą medžiagą ir paversti ją nauju mados aksesuaru. Jos sukurta originali rankinė, kurią ji pati pagamino iš saugos diržų, sulaukė didelio pasisekimo kaimynystėje. Padedama savo svainio Michalo ir artimiausių draugų, ji toliau plėtojo šią idėją ir taip gimė ZasPas projektas, pirmasis tokio pobūdžio projektas Čekijoje.

Su "ZasPas" prekės ženklu Tereza dabar kuria ne tik rankines bei kuprines, bet ir pinigines bei kitus originalius aksesuarus.

Štai ką sako pati Tereza:

„Perdirbame saugos diržus iš nebenaudojamų automobilių.

Tikime, kad net pasenusias ir nereikalingas medžiagas galima išradingai perdirbti, ir suteikiame joms naują prasmę ekologijos dvasia.

Saugos diržai gelbsti gyvybes nelaimingų atsitikimų metu. Mes gelbstime juos nuo negailestingo ir nereikalingo sunaikinimo. Iš saugos diržų gaminame originalias rankines, kuprines, kosmetines ir kitus aksesuarus.

Mūsų naudojamos medžiagos yra labai specifinės, įvairios ir labai patvarios. Saugos diržai skiriasi ne tik spalva ir nusidėvėjimu, bet ir tekstūra bei raštu. Viskas priklauso nuo transporto priemonės tipo ir pagaminimo metų.

Savo produkciją taip pat tobuliname naudodami kitus įtaisus iš automobilių nuolaužų, pavyzdžiui, automobilių sagtis ar langų rankenas.“